zizka1
zizka1
zizka2

O nás


 

Penzion Žižka se nachází na kopci přibližně 500 m od hlavní silnice (často rušné v letních měsících) a cca 800 m od břehu řeky. Naše ubytovací zařízení je využíváno převážně v letních měsících. Mimo prázdninové měsíce je však možné využít zařízení i k ubytování skupinových zájezdů například studentů nebo organizací. Po dohodě nabídneme velmi výhodné cenové podmínky, zvláště pro zaměstnance (dělníky).

 

Penzion má pět samostatných apartmánů, celková kapacita je až 45 lůžek. Každý apartmán je tvořen dvoulůžkovou ložnicí, třílůžkovou ložnicí s lodžií a výhledem do okolí a velkým obývacím pokojem s možností až třech přistýlek. Dále je vybaven plně zařízenou kuchyňkou a samozřejmostí je samostatné sociální zařízení (WC, sprcha, 2x umyvadlo). Přímo u objektu je hostům k dispozici pozemek ovocného sadu, travnaté hřiště s volejbalovou sítí, stůl na stolní tenis nebo venkovní ohniště s možností zapůjčení velkého grilu. Dále zapůjčujeme pípu na pivo, stoly a případně stan. Místo je pro zahradní párty či svatbu v přírodě přímo ideální. Díky poloze penzionu, který je velkou oplocenou zahradou zcela oddělen od okolí vesnice, jsou psí mazlíčci vítáni.

 

V penzionu nevaříme, na vyžádání poskytujeme snídaně, každý apartmán je vybaven kombinovaným sporákem, varnou konvicí, mikrovlnou trobou a lednicí s mrazákem. V okolí do 5 km je 6 restaurací, ta nejbližší je do 500 metrů.

 

Obec Rabyně je dostupná autobusem z Prahy, ze Smíchovského nádraží (v rámci PID, linka č. 390). Na zastávce budete míjet naši reklamní ceduli, dále se dáte kolem hospody U Oldy (na autobusové otočce) a přibližně po 500m přijdete k našemu penzionu. Parkování je možné přímo u penzionu v areálu zahrady.

 

 

KAM V OKOLÍ

 

Ticho ovocného sadu, ve kterém penzion stojí, rozptýlíte návštěvou písčité pláže. V místním autokempu si můžete užít koupání nebo si zapůjčit lodičky, motorové gondoly a jiné sportovní potřeby. Anebo si můžete zarybařit. Nejste-li milovníci vody, jistě Vás nezklamou procházky v okolních lesích s bohatstvím hub anebo vyzkoušejte jednu z nejznámějších turistických tras kolem Vltavy. Můžete také navštívit oblíbený golfový areál Slapy anebo poznávat okolí na kole či v koňské sedle. Mezi oblíbená místa v blízkém okolí patří wellness centrum s krytým bazénem hotelu Měřín. O prázninách se můžete pokochat zdejšími krásami plavbou na parníku a vyjet si třeba právě na Měřín. A nakonec, máte-li chuť, můžete navštívit nedalekou Prahu. Mezi našimi hosty hojně navštěvovaná místa patří kromě hlavního města také nedaleké zámky Konopiště, Jemniště, Dobříš, hrady Český Šternberk, Křivoklát, Karlštejn nebo poutní místo Svatá Hora u Příbrami. Za shlédnutí určitě stojí vojenské muzeum v Lešanech či muzeum motocyklů Jawa v Netvořicích, anebo také muzeum zlata v Jílovém u Prahy.

 

Poloha penzionu ve středním Povltaví je zvláště výhodná pro zahraniční hosty, kteří tak mohou navštívit řadu krásných českých měst (Karlovy Vary, Český Krumlov, Plzeň) v rozumné vzdálenosti.


Penzion Žižka - Rabyně