zizka1
zizka1
zizka2

O nás


 

Penzion Žižka se nachází na kopci přibližně 500 m od hlavní silnice, poměrně rušné v letních měsících, a cca 800 m od břehu řeky. Naše ubytovací zařízení je využíváno převážně v letních měsících. Ubytování poskytujeme i mimo prázdninové měsíce. Po dohodě nabídneme velmi výhodné cenové podmínky, zvláště pro zaměstnance (dělníky).

 

Penzion má pět samostatných apartmánů, jeho celková kapacita je až 42 lůžek. Každý apartmán je tvořen dvoulůžkovou ložnicí, třílůžkovou ložnicí s lodžií a výhledem do okolí v prvním patře a velkým obývacím pokojem s možností až třech přistýlek v přízemí. Dále je vybaven plně zařízenou kuchyňkou a samostatným sociálním zařízením (WC, sprcha, 2x umyvadlo). Přímo u objektu je hostům k dispozici pozemek ovocného sadu, dostatek zahradního nábytku, travnaté hřiště s volejbalovou sítí, stůl na stolní tenis, trampolína a venkovní ohniště s možností zapůjčení velkého grilu. Dále zapůjčujeme pípu na pivo, menší gril na dřevěné uhlí, velké stoly a případně další zahradní židle. V letošním roce budeme již moci nabídnout velkou zastřešenou pergolu, která vám poskytne zázemí, budete-li chtít uspořádat narozeninovou párty, svatbu v přírodě, popř. školení. Díky poloze penzionu, který je velkou oplocenou zahradou zcela oddělen od okolí vesnice, jsou psí mazlíčci vítáni.

 

V penzionu nevaříme, na vyžádání poskytujeme snídaně. Každý apartmán je vybaven kombinovaným sporákem, varnou konvicí, mikrovlnou troubou a lednicí s mrazákem. V okolí do 7 km je 6 restaurací, ta nejbližší je do 500 metrů.

 

 

KAM V OKOLÍ

 

Ticho ovocného sadu, ve kterém penzion stojí, rozptýlíte návštěvou písčité pláže. V místním autokempu (https://molo-nova-rabyne.webnode.cz/) si můžete užít koupání nebo si zapůjčit lodičky, motorové gondoly a jiné sportovní potřeby. Anebo si můžete zarybařit. Nejste-li milovníci vody, jistě Vás nezklamou procházky v okolních lesích s bohatstvím hub anebo vyzkoušejte jednu z nejznámějších turistických tras kolem Vltavy (http://www.svatojanske-proudy.cz/). Můžete také navštívit oblíbený golfový areál Slapy (http://www.golfslapy.cz/) anebo poznávat okolí na kole či v koňském sedle. Mezi oblíbená místa v blízkém okolí patří wellness centrum s krytým bazénem hotelu Měřín (http://www.volareza.cz/index.php?s=cs-ME-wellness-87). O prázdninách se můžete pokochat zdejšími krásami plavbou na parníku (https://www.lodnidopravaslapy.cz/) a vyjet si třeba právě na Měřín. A nakonec, máte-li chuť, můžete navštívit nedalekou Prahu. Mezi našimi hosty hojně navštěvovaná místa patří kromě hlavního města také nedaleké zámky Konopiště, Jemniště, Dobříš, hrady Český Šternberk, Křivoklát, Karlštejn nebo poutní místo Svatá Hora u Příbrami. Za vidění stojí vojenské muzeum Lešany i muzeum motocyklů Jawa v Netvořicích, ale také muzeum zlata v Jílovém u Prahy či několik rozhleden v nedalekém okolí (Drtinova, Veselý vrch, Drahoušek, Špulka).

 

Poloha penzionu ve středním Povltaví je zvláště výhodná pro zahraniční hosty, kteří tak mohou navštívit řadu krásných českých měst (Karlovy Vary, Český Krumlov, Plzeň) v rozumné vzdálenosti.


Penzion Žižka - Rabyně